DEKORATIVNÍ TRYSKÁNÍ KOVŮ

Pokud požadujete perfektní vzhled povrchu dílu, který nelze dosáhnout klasickým tryskáním nebo broušením nejenom u tvarově složitých dílců, existuje metoda "mokrého" tryskání. Tryskání kovů směsí abraziva a vody je poměrně nová metoda úpravy povrchů. Princip je podobný jako u běžného tryskání s tím rozdílem, že voda "změkčuje" dopad částice abraziva na tryskaný materiál, čímž vzniká saténově matný povrch, který však není hrubý. Tlumící účinek vody zaručuje rovnoměrné rozložení nárazu. To má za následek mnohem rovnější a uzavřenější povrch.

Tato metoda je vhodná k opracování citlivých a přesně vyrobených dílů. Dekorativní tryskání je vhodné jak pro povrchovou úpravu nových dílů tak také pro renovaci starších dílů. Při mokrém tryskání lze kombinací typu abraziva a tlaku vzduchu díly i odrezovat, vyhlazovat nebo leštit.

Dekorativní tryskání kovů velmi efektivně skrývá stopy po obrábění, povrch sjednocuje a dodává dílu velmi jemný a sjednocený estetický vzhled. Není přitom snížena produktivita tryskání oproti tryskání "nasucho". Výsledný povrch je možné u hliníkových dílců dále eloxovat, čímž se povrch ochrání proti poškrábání či proti zanechání otisků prstů. Tato metoda je navíc více šetrná k přírodě protože nezahrnuje použití přípravků škodlivých pro životní prostředí.

UKÁZKY VÝROBKŮ, NA KTERÝCH BYLO POUŽITO DEKORATIVNÍ TRYSKÁNÍ

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.